Biała Podlaska

IX Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet /ZAPOWIEDŹ/

14
maj 2024

W niedzielę, 26 maja w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tegoroczne wydarzenie upłynie pod hasłem: „Kobieta wolna”.

Czym jest prawdziwa wolność kobiety? Na czym ona polega we współczesnym świecie? Kiedy może powiedzieć: „jestem wolna”? Przez te zagadnienia poprowadzi przybyłych zaproszony gość: s. Małgorzata Lekan, dominikanka, która w swojej posłudze głosi konferencje, prowadzi spotkania i warsztaty dla kobiet, towarzysząc im w rozwoju duchowym i osobistym. Siostra Małgorzata jest autorką książki „Boska ja. Kobiecy przewodnik po mieście, którym jesteś”, która stała się bestsellerem. Wspólnota „Umiłowana” w obecnym roku formacyjnym korzystała z programu ułożonego przez siostrę na podstawie książki.

Centralnym punktem wydarzenia będzie Eucharystia, której będzie przewodniczyć biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Uczestnicy będą się modlić za kobiety, a w szczególny sposób za matki, gdyż pielgrzymka odbędzie się w Dzień Matki – 26 maja.

Szczegółowy program na plakacie poniżej.Inf. fot. Organizatorzy
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook