Radzyń Podlaski

Spotkanie dla niesakramentalnych

Kościół Wt. 21.11.2023 11:31:20
21
lis 2023

W niedzielę, 19 listopada w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbyło się kolejne spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Tematem spotkania było wychowanie do wiary w związku niesakramentalnym.

Spotkanie rozpoczęło się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz adoracją Najświętszego Sakramentu, którą prowadził ks. Jakub Kozak. Następnie odbyła się część konferencyjno-warsztatowa. Poprowadził ją ks. Jakub Wyrozębski, odpowiedzialny za Warsztaty Wychowania Chrześcijańskiego w diecezji siedleckiej. Podjęty temat był zainspirowany treścią papieskiej adhortacji „Amoris laetitia”, w której Papież Franciszek zachęca do duszpasterskiej troski wobec osób żyjących w związkach niesakramentalnych między innymi z powodu dzieci, które zrodzone bądź wychowywane w takiej rodzinie mają prawo do wychowania chrześcijańskiego (zob. AL 300).

Prelegent ukazał podstawowe zasady wychowania, elementy składowe procesu wychowawczego oraz zaproponował pracę warsztatową nad wybranymi sytuacjami wychowawczymi. Podejmowane tematy spotkały się z zainteresowaniem obecnych. Spotkanie zakończyło się przy kawie i ciastku, gdzie w swobodniejszym klimacie uczestnicy budowali wspólnotę, dzielili się swoimi doświadczeniami, radościami i trudnościami.

Spotkania dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbywają się w Siedlanowie już od ponad dwóch lat. Od ponad roku mają miejsce w stałym terminie – w trzecią niedzielę miesiąca i rozpoczynają się zawsze o godzinie 15.00. Duszpasterzem osób żyjących w związkach niesakramentalnych w diecezji siedleckiej jest ks. Jakub Kozak. Informacje o duszpasterstwie i kontakt do duszpasterza można znaleźć na stronie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Siedlcach w zakładce Niesakramentalni oraz na profilu facebookowym: Niesakramentalni - diecezja siedlecka.

Link do profilu: https://www.facebook.com/NiesakramentalniSiedlce
Link do strony Wydziału: https://drsiedlce.pl/niesakramentalni/

xjk

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
jamiszcz Czw. 23.11.2023 07:35:33

A kiedy ksiądz Bider będzie miał teraz wykłady?

Najnowsze informacje

Facebook