Diecezja siedlecka

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Radzyniu Podlaskim

30
maj 2024

30 maja, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim, Mszy Świętej przewodniczył ks. proboszcz Jarosław Sutryk, który powitał wszystkich parafian, zawierzając ich Bogu.

Po zakończonej Eucharystii, jak co roku ulicami Radzynia Podlaskiego przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem, zatrzymując się przy czterech ołtarzach: na ulicy Wyszyńskiego, Zabielskiej, Chmielowskiego oraz przy Sanktuarium. Wszystkie ołtarze zostały ozdobione przez mieszkańców jak również okna i balkony mieszkań. Jest to wyraz wiary i czci, jaką wierni chcą obdarzyć Jezusa podczas tego szczególnego święta.

Przy każdym ołtarzu była proklamowana Ewangelia o tajemnicy Eucharystii, a uroczystość Bożego Ciała zakończył śpiew „Te Deum" oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W procesji udział wzięły dzieci klas trzecich i czwartych, w strojach komunijnych, dziewczynki sypiące kwiaty, przedstawiciele miejscowości z chorągwiami oraz feretronami. Całą uroczystość Bożego Ciała uświetnił chór parafialny pod przewodnictwem organisty Karola Miłosza.

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Radzyń Trójca Czw. 30.05.2024 14:58:25

W parafii Trójcy Świętej u Księdza Dziekana było ładniej