Diecezja siedlecka

Warsztaty Wychowania Chrześcijańskiego 0 – 6 lat w Siedlanowie

14
lis 2023

W niedzielę, 12 listopada w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbyło się spotkanie dla rodziców, którzy chcą wychowywać swoje dzieci w wartościach chrześcijańskich. Tym razem w ramach Warsztatów Wychowania Chrześcijańskiego zaproszeni zostali rodzice mający dzieci w wieku 0 – 6 lat.

W ramach 2-godzinnych warsztatów rodzice wysłuchali krótkiego wykładu na temat cech charakterystycznych danego etapu rozwojowego. Poza cechami rozwoju fizycznego, poznawczego i społecznego, główna uwaga była zwrócona na rozwój emocjonalny dziecka.

Głównym elementem spotkania była zaproponowana dynamika warsztatowa. W trakcie poszczególnych ćwiczeń i zadań, rodzice mogli pochylić się nad problemem wychowywania dziecka tak, by miało ono prawdziwy obraz kochającego Boga Ojca.

Ważnym punktem warsztatów było świadectwo małżonków, którzy podzielili się doświadczeniem własnego życia rodzinnego w aspekcie przekazywania wartości religijnych swoim dzieciom. W świadectwie istotne było podkreślenie relacji małżeńskiej, która pozwala w sposób autentyczny przekazywać wartości chrześcijańskie dzieciom.

Na koniec całego spotkania miała miejsce modlitwa wstawiennicza za rodziny. Była ona pięknym dopełnieniem tego wspólnego czasu, bogatego w osobiste doświadczenia i wewnętrzne przeżycia.

Po spotkaniu była także chwila na wspólne zdjęcia i rozmowy. - Zapraszamy już na kolejne warsztaty – szczegółowe informacje zamieszczane są na naszym profilu facebookowym Warsztaty Wychowania Chrześcijańskiego – informują organizatorzy.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.