Radzyń Podlaski

Kąkolewisko 2023

Kultura Pon. 30.10.2023 15:55:49
30
paź 2023

29 października w Kąkolewnicy odbyły się XXII Wojewódzkie Spotkania Kabaretowe Kąkolewisko 2023. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury wystąpiło 6 kabaretów z województwa lubelskiego i mazowieckiego oraz dwa szkolne kabarety z gminy Kąkolewnica.

W kategorii kabaretów amatorskich pierwsze miejsce i nagrodę dyrektora Centrum Spotkań Kultur w Lublinie, otrzymał kabaret „Jar – Senior” z Jarnic k/Węgrowa za realistyczny obraz wsi, scenografię, spójność, dynamikę i naturalność w programie „Gadu Gadu – czatu czatu”.

W kategorii kabaretów szkolnych, pierwsze miejsce jury przyznało Szkolnemu Kołu Teatralnemu „GAZA” z Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy za skecz pt. "I bądź tu człowieku zdrowy”. Opiekunami tego koła są Anna Głowniak i Alicja Zieńczuk.

Poziom tegorocznej edycji Wojewódzkich Spotkań Kabaretowych Kąkolewisko 2023 był dobry. Wystąpiły kabarety o różnych formach i stylach scenicznych. Doceniliśmy wiejską autentyczność i dynamikę pokoleniową – powiedział Radiu Podlasie przewodniczący jury Piotr Czyryk, przedstawiciel Dyrektora Centrum Spotkań Kultur w Lublinie.

Gwiazdą wieczoru był kabaret Ranczo.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.