Radzyń Podlaski

Kreską i plamą – wystawa w Radzyniu Podlaskim

06
cze 2024

Radzyński Ośrodek Kultury, Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim oraz Urszula Sawiuk organizują wystawę prac dziecięco-młodzieżowej grupy akwarelowej. Wernisaż odbędzie się w niedzielę, 30 czerwca o godzinie 16.00 w Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim.

Akwarelowa dziecięco-młodzieżowa grupa Urszuli Sawiuk jest jedną z największych i najprężniej działających formacji malarskich województwa lubelskiego. Swoim zasięgiem obejmuje: powiat parczewski, bialski oraz radzyński. Grupa liczy blisko 100 uczniów malarstwa w wieku 7-16 lat, których łączy pasja tworzenia w wyjątkowej i trudnej technice akwareli. W skład wchodzą dzieci i młodzież z Radzynia Podlaskiego, Wisznic, Międzyrzeca Podlaskiego, Milanowa, Siemienia oraz Parczewa. Zajęcia malarskie odbywają się raz w tygodniu w każdej z miejscowości.

Uczniów wyróżnia niezwykle wysoki poziom prac artystycznych. Podczas zajęć szczególnie duży nacisk kładziony jest na naukę metod malarskich oraz naukę szkicowania. Zajęcia to nie tylko stałe spotkania, ale również plenery malarskie jak i wystawy twórczości dzieci.

Inicjatorką wszystkich aktywności i jednocześnie prowadzącą grupy jest instruktorka Urszula Sawiuk.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.