Radzyń Podlaski

Radzyń Podlaski: lekcje edukacyjne o Argentynie i Egipcie

Kultura Śr. 22.11.2023 18:42:37
22
lis 2023

17 listopada Radzyński Ośrodek Kultury odwiedził podróżnik Mateusz Chołody, który dla uczniów szkół podstawowych poprowadził lekcje edukacyjne o Argentynie i Egipcie. Wydarzenie odbyło się w ramach „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”.

„Opowieść o Argentynie” zaadresowana była do uczniów z klas I-III. Podczas niej Mateusz Chołody przybliżył najważniejsze informacje dotyczące tego państwa, m.in. położenie geograficzne, historię, klimat, świat roślin i zwierząt, legendy, zabytki oraz kulturę. Opowiedział też o swoich wrażeniach i przeżyciach z wypraw do Argentyny. Duże zainteresowanie wśród uczestników wzbudziły przywiezione przez podróżnika pamiątki, były też ciekawe filmiki. Niewątpliwą atrakcją spotkania były krótki kurs tanga argentyńskiego.

„Kraina nad wielkim Nilem” to temat lekcji przeznaczonej dla klas IV-VIII. Tutaj podróżnik przybliżył uczniom Egipt od czasów starożytnych po współczesne. W niezwykle barwnej opowieści wykorzystał zdjęcia i filmy wykonane podczas podróży na kontynent afrykański. Była też możliwość przymierzenia strojów, ozdób i dekoracji egipskich. Uczestnicy spotkania wykonali też mumię. Z pewnością spotkanie z Mateuszem Chołody było ciekawą lekcją historii i geografii.

Na „Radzyńskie Spotkania z Podróżnikami” zaprosili Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, a także organizatorzy: Radzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”.Inf. pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.