Radzyń Podlaski

Radzyń Podlaski: wystawa Mirosława Lubarskiego „Poza Ścieżkami: Bhutan, Iran i Sudan Południowy”

Kultura Czw. 20.06.2024 08:19:35
20
cze 2024

Od piątku, 21 czerwca w Radzyniu Podlaskim będzie można obejrzeć wystawę Mirosława Lubarskiego „Poza Ścieżkami: Bhutan, Iran i Sudan Południowy”. Ekspozycja będzie dostępna na Rynku Miejskim (obok fontanny).

Mirosław Lubarski, zainspirowany od dzieciństwa lekturami Fiedlera, Szklarskiego i Centkiewiczów, po studiach z geografii i krótkim epizodzie akademickim, zdecydował się na życie pełne podróży i fotografii. Pracując w Grupie Polskie Składy Budowlane, spełnia swoje marzenia o odkrywaniu świata, odwiedzając ponad 50 krajów i dokumentując ich przyrodę, krajobrazy, architekturę, sztukę i życie codzienne.

- Zapraszamy na wystawę, która jest owocem jego pasji – podróży przez Bhutan, Iran i Sudan Południowy. Poznaj małe królestwo Bhutanu, z jego szczęśliwymi mieszkańcami żyjącymi w niemal niezmienionym od wieku stylu, Iran – kraj o bogatej historii i kulturze, oraz Sudan Południowy – najmłodsze państwo globu, bogate w unikatowe tradycje i kulturę klanową. Wystawa Mirosława Lubarskiego to nie tylko zbiór fotografii, to przestrzeń, w której globalizacja ujawnia swoje ludzkie oblicze. Przekraczając granice dominujących narracji, artysta zaprasza nas do odkrywania miejsc często pomijanych w globalnym dyskursie, ukazując ich unikalne piękno i bogactwo kulturowe. Jako świadomy kronikarz i mediator kulturowy, Mirosław Lubarski wywołuje refleksję nad wpływem turystyki na te odległe kultury. Jego prace to zaproszenie do zaangażowanego uczestnictwa i osobistego doświadczenia, oferując wgląd w życie społeczności, które, choć odległe, stają się namacalnie bliższe dzięki jego fotografii. Dołącz do nas na tej wyjątkowej wystawie i zanurz się w światy Bhutanu, Iranu i Sudanu Południowego. Stań się częścią większej narracji ludzkości, gdzie fotografia staje się mostem międzykulturowym - informuje ROK.

Na wystawę zapraszają: Radzyński Ośrodek Kultury, Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki oraz Centrum Kultury w Lublinie.Inf. pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.