Radzyń Podlaski

ROK wyłonił laureatów 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

Kultura Śr. 22.11.2023 18:04:21
22
lis 2023

16 listopada w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje Powiatu Radzyńskiego do 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Tegoroczna edycja skupiła się na temacie „Sny i marzenia”, który stał się źródłem inspiracji do poszukiwań literackich, otwierając przy tym drogę ku wyobraźni. Każdy z uczestników miał okazję przez kilka minut na scenie podzielić się tym, jak sny i marzenia kształtują jego wizję świata.

Jury w składzie: Beata Ratajczyk (przewodnicząca), Mariola Król i Michał Nowacki, po wysłuchaniu wystąpień 28 recytatorów w pięciu kategoriach wiekowych, przyznało nominacje do finału wojewódzkiego oraz wyróżnienia.

W kategorii uczniów Szkół Podstawowych klasy I-III pierwszą nagrodę i nominację do finału wojewódzkiego 27. JKR w Lublinie zdobył Beniamin Radczuk z Komarówki Podlaskiej. Drugie miejsce zajął Jakub Budzyński z Woli Osowińskiej, trzecie Karolina Maksymiuk z Komarówki Podlaskiej a wyróżnienie Antoni Świć z Paszk Dużych.
W kategorii uczniów Szkół Podstawowych klasy IV-VI pierwszą nagrodę i nominację do finału wojewódzkiego otrzymała Magdalena Gaca z Radzynia Podlaskiego. Drugie miejsce zajęła Róża Wolińska z Polskowoli, trzecie Weronika Chamioło a wyróżnienia Maria Sójka i Izabela Mościcka z Polskowoli oraz Anna Osipiuk z Radzynia Podlaskiego.

W kategorii uczniów Szkół Podstawowych klasy VII-VIII pierwszą nagrodę i nominację do finału wojewódzkiego otrzymała Julia Drozdek z Radzynia Podlaskiego. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Król z Ulana-Majoratu, trzecie Piotr Mućka z Domaszewnicy.

W kategorii uczniów Szkół Ponadpodstawowych pierwszą nagrodę i nominację do turnieju finału wojewódzkiego Wiktor Tomczyk, drugie miejsce przypadło Wiktorii Czyżak a trzecie Wiktorii Biernackiej (wszyscy z I LO w Radzyniu Podlaskim).

W kategorii osób dorosłych nagrodę i nominację do turnieju otrzymała Pelagia Kublicka.red.
Fot. Tomasz Młynarczyk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.