Radzyń Podlaski

Stare Dobre Małżeństwo zaczarowało radzyńską publiczność

Kultura Pon. 23.10.2023 16:35:04
23
paź 2023

W niedzielę, 22 października odbył się koncert wieńczący 28. Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2023”. W sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury wystąpiło Stare Dobre Małżeństwo, legendarny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej. Było nastrojowo i sentymentalnie.

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce. Od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie. Grupa podarowała swym fanom blisko dwu i pół godzinną ucztę składającą się z najnowszych utworów oraz legendarnych przebojów, tak często i rzewnie śpiewanych przy ogniskach przez kolejne pokolenia.

Wokalista Krzysztof Myszkowski wraz z zespołem zaprezentował repertuar odpowiedni do jesiennej aury dając widzom sporo doznań i emocji. Nie zabrakło utworów z najnowszej płyty pt. „Bogiem a prawdą”, jak i legendarnych utworów autorstwa Edwarda Stachury czy Adama Ziemianina. Widownia mogła usłyszeć m.in: „Blues o 4 nad ranem”, „Bieszczadzkie Anioły”, „Glorię”, „Jak”, „Nie brooklyński most”, czy też odśpiewany na bis wraz ze zgromadzoną kilkusetosobową widownią „Z nim będziesz szczęśliwsza”. Wokalista prowadził dialog z publicznością, który znacznie ocieplał atmosferę. Koncert na pewno na długo zapadnie w pamięci publiczności, która wypełniła salę po brzegi.

Stare Dobre Małżeństwo wystąpiło w składzie: Krzysztof Myszkowski – śpiew, gitara, harmonijka ustna; Tomasz Pierzchniak - gitara basowa, kontrabas; Wojciech Czemplik – skrzypce; Bolesław Pietraszkiewicz – gitara.


Źródło https://kochamradzyn.pl

POBIERZ APLIKACJĘ

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook