Radzyń Podlaski

VIII Radzyńskie Dni Fotografii

17
maj 2024

W dniach 7-9 czerwca w Radzyniu Podlaskim już po raz VIII odbędą się dni fotografii. W programie otwarcie dwóch wystaw oraz warsztaty dla dzieci.

Program:
Piątek 07.06.

Otwarcie wystawy fotografii Michała Sierpnia „Nasz świat wygląda inaczej”. Spotkanie z autorem o godzinie 18.00 w Galerii Radzyńskiego Klubu Fotograficznego Klatka. Pałac Potockich - Radzyń Podlaski, ul. Zamkowa 1.

Wystawa przedstawia życie dzieci i ich dostosowanie do współczesnego świata. Ukazuje przeplatanie się zachowań i obyczajów zaczerpniętych z obserwacji rodziców i starszego rodzeństwa oraz współczesnego naporu cywilizacji. Dzieci bez aktorstwa w naturalny sposób ukazują to połączenie różnych czasów. Cykl przedstawia wycinki z życia dzieci z rodziny artysty, które wspaniale radzą sobie z otaczającą ich rzeczywistością. Napór cywilizacyjny odciska swoje piętno na młodych ludziach jak w plastelinie, która przyjmuje w naturalny sposób zadane jej kształty.

Michał Sierpień: fotograf, instruktor fotografii artystycznej, malarz, autor wystaw indywidualnych: „Akt Macierzyństwa”, „Margines Sztuki”, „Niezwykłe Twarze Zwykłych Rodzin”. Członek Radzyńskiego Klubu Fotograficznego „KLATKA”. Organizator warsztatów fotograficznych „Foto Kąt”.

Wystawa prezentowana będzie przez trzy tygodnie od daty rozpoczęcia.

Sobota 08.06.

Warsztaty z fotografii dziecięcej i bajkowej (brak wolnych miejsc)
Stajnia Borysiuk, Główne k/Radzynia Podlaskiego, od godz.10.00 do 20.00

Organizatorem warsztatów jest Radzyński Klub Fotograficzny Klatka, działający przy Radzyński Ośrodku Kultury.

Warsztaty skierowane są dla rodzin pasjonatów fotografii lub osób, które chcą zacząć przygodę z fotografią. Uczestnicy poznają tajniki fotografii dziecięcej. Dowiedzą się w jaki sposób wykorzystać dostępne rekwizyty i stroje. Poznają formę wypowiedzi poprzez pojedynczy obraz lub serie zdjęć. Ważnym zagadnieniem będą zasady pracy w grupie, język komunikacji i rozwijanie więzi międzypokoleniowej, rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci poprzez tworzenie bajkowych inscenizacji. Wspólnie z rodzicami dzieci pracują nad wyreżyserowaniem scen opartych na bajkach. Rozbudzają świadomość i wrażliwość fotograficzną poprzez budowanie kadru, pracy na planach.

Niedziela 09.06
Otwarcie plenerowej wystawy Małgorzaty Pawlik-Polańskiej „Witajcie w naszej bajce” – Rynek miejski w Radzyniu Podlaskim, godzina 12.00

Małgorzata Pawlik-Polańska – artystka wizualna specjalizująca się w fotografii dziecięcej i portretowej. Lekarz. Jak pisze o sobie i wystawie:
„Z wykształcenia jestem lekarzem, fotografem z zamiłowania. Fotografuję ludzi, zwłaszcza chcę pokazać ich emocje, relacje. Cenię to, że mogę zamknąć w kadrze ulotne chwile, te wyjątkowe i te codzienne, które warto zatrzymać na dłużej.

Seria bajkowych sesji powstawała przez ok. 3 lata. Nie był to zaplanowany i przygotowywany projekt, a raczej efekt uboczny wspólnie spędzanego czasu i szalonych pomysłów. Każda z sesji była spontaniczna, zaskakująca i stawała się świetną zabawą zarówno dla mnie jak i dla modeli. Bohaterami moich bajek są moje dzieci Iza, Adam, Leoś i Cezary, więc kadry stanowią dla mnie cenną pamiątkę ich dzieciństwa.”

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.