Radzyń Podlaski

Widowisko multimedialne „Iskry Niepodległej” w Radzyniu

Kultura Czw. 29.02.2024 18:40:04
29
lut 2024

Nowoczesny spektakl multimedialny, mówiący o potencjale polskiej wspólnoty, będzie można oglądać w Radzyniu. Przez 2 dni, w naczepie ekspozycyjnej, będą czekały pokazy działające na różne zmysły. Technologię połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski.

– Iskry Niepodległej prezentują postaci z ostatnich 100 lat, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Bohaterami mobilnego spektaklu są wybitne postaci, te o których pamiętamy i te nieco zapomniane – powiedział Robert Mazurek, dyrektor ROK. Biuro „Niepodległa”, czyli autor spektaklu, zadbało o pokazanie bohaterów z różnych dziedzin życia tworzących codzienność. Do każdego rozdziału przygotowano odpowiedni projekt graficzny i muzyczny. Doświadczenie wizyty wspiera aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat Iskier Niepodległej.

Nietypową wystawę-spektakl można oglądać w dniach 16-17 marca na parkingu przed Pałacem Potockich. Maksymalna liczba osób podczas jednej sesji trwającej pół godziny to 20.

Na wydarzenie zaprasza Biuro „Niepodległa”, Burmistrz Radzynia Jerzy Rębek oraz Radzyński Ośrodek Kultury.0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.