Garwolin

Górzno: inwestycje w oświatę

Region Pt. 14.06.2024 07:35:43
14
cze 2024

Gmina Górzno nieustannie się rozwija, a dzięki m.in ożywieniu budownictwa jednorodzinnego, zwiększa się liczba mieszkańców i zapotrzebowanie na miejsca w placówkach oświatowych i żłobkowych. Wychodząc temu naprzeciw, samorząd z każdym rokiem powiększa bazę oświatową o nowe sale czy oddziały. Nie we wszystkich szkołach jest jednak tendencja wzrostowa i trzeba prowadzić inwestycje, by ją odwrócić.

- Mamy co roku coraz większą liczbę uczniów, nie tylko w szkołach, ale także przedszkolach. Nowy rok szkolny będzie także obfitował w kolejne zwiększenie oddziałów w Szkole Podstawowej w Górznie, gdzie już w klasie „0” będą 4 oddziały, ale prawdopodobnie dalej nauka będzie się odbywać w systemie jednozmianowym, ponieważ przygotowujemy kolejne sale, dzięki wybudowaniu w roku ubiegłym biblioteki i muzeum. Po bibliotece w tamtym roku oddane zostały 2 sale, natomiast od 1 września będzie oddana nowa sala po izbie regionalnej...- mówi wójt Waldemar Sabak. Ze względu na zwiększoną liczbę przedszkolaków, w placówce w Górznie utworzony będzie dwunasty oddział. Jak zapewnia wójt, dzięki wcześniejszej rozbudowie i obecnie dobrej bazie, wszyscy chętni zostaną przyjęci do przedszkola, podobnie jest w żłobku.

Przeprowadzone zostały konkursy na stanowiska dyrektorów dwóch szkół. W placówce w Górznie, ponownie dyrektorem został Robert Kuźbida, a w Łąkach nie było chętnego do kierowania szkołą.

- Mamy problem, ale będziemy rozmawiać z obecną dyrektor i będę chciał jej powierzyć stanowisko dyrektora na kolejne lata. Tak się złożyło, że nikt się nie zgłosił, ponieważ, niestety mamy bardzo duży spadek chętnych uczniów do tej szkoły. Obecnie już nie mamy kilku klas, a łączna liczba dzieci jest w granicach 30 – 35 osób, ale będziemy wszystko robić, żeby liczba uczniów się zwiększała i szkoła dalej funkcjonowała - dodaje gospodarz gminy. Rozpoczyna się remont sali gimnastycznej, żeby chociaż dla tej niewielkiej liczby uczniów stworzyć jak najlepsze warunki do edukacji.

Prowadzone będą też inwestycje w szkole w Samorządkach i Uninie...

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem Waldemarem Sabakiem


 

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Olek Pt. 14.06.2024 08:54:35

Brawo panie wójcie jest progres, czy planowana jest rozbudowa stołówki w SP w Górznie? Obecna pęka w szwach.