Radzyń Podlaski

Gramy w zielone, trzymając przyrody stronę. Podsumowanie ekoprojektu w Szkole Podstawowej w Domaszewnicy

26
kwi 2024

W środę, 24 kwietnie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Ekopracownia – zielone serce szkoły, realizowanego przez Szkołę Podstawową w Domaszewnicy przy współpracy z NFOŚiGW, WFOŚiGW w Lublinie oraz Gminą Ulan–Majorat.

Zaproszonych gości przywitała dyrektor szkoły Teresa Wierzchowska, która opowiedziała o projekcie i oddała głos uczniom. Szkolni animatorzy przedstawili harmonogram spotkania, gdzie znalazły się między innymi: część artystyczna, wręczenie nagród w konkursach oraz strefa sportowa.

Uroczystość rozpoczęli uczniowie klas I – III, którzy przedstawili zabawne perypetie postaci baśniowych w przedstawieniu „W bajkowym świecie ekobohaterów”. Kolejną porcję rozrywki dostarczyły widzom najstarsze przedszkolaczki w kabarecie „O kocie, co palił fajkę”. Część artystyczną urozmaiciły piosenki w wykonaniu chóru szkolnego i taniec EKO EKO, który wzbudził entuzjazm publiczności.

Następnie w imieniu całej społeczności szkolnej przedstawiciele samorządu szkolnego złożyli na ręce wójta gminy oraz przyjaciół szkoły ekoupominki i serdeczne podziękowania za okazywane wsparcie i pomoc w realizacji tak ważnego przedsięwzięcia. Podczas uroczystości wójt gminy i dyrektor wręczyli wiele cennych nagród zwycięzcom w konkursach inspirowanych projektem.

Wójt gminy był pod wrażeniem sposobu, w jaki zrealizowany został projekt. Pogratulował opiekunom i uczniom ogromnej świadomości i troski o dobro naszej planety. Następnie dyrektor wyraziła pewność, że szereg długofalowych lokalnych działań, mających na celu uświadamianie odbiorcom zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania z darów natury oraz podkreślania plusów odnawialnych źródeł energii, przełoży się na globalne partnerstwo ekologiczno-ekonomiczne.

W wydarzeniu udział wzięli wójt gminy Ulan-Majorat Jarosław Koczkodaj, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych oraz nauczyciele i uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy Ulan-Majorat.


Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook