Mali pacjenci mają nowy kącik /AUDIO/
Region
Wt. 12.05.2026 07:30:20
12
maj 2026
maj 2026
Kolorowy kącik zabaw trafił na oddział pediatryczny szpitala w Garwolinie. To efekt ogromnego zaangażowania mieszkańców, którzy swoimi głosami pomogli placówce zdobyć nagrodę w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Spomlek. Dzięki wspólnej mobilizacji dzieci zyskały miejsce pełne zabawy, uśmiechu i chwili wytchnienia w trudnym czasie leczenia.
Na oddziale pediatrycznym w szpitalu w Garwolinie zrobiło się kolorowo i przyjaźnie. Wszystko za sprawą nowego „Serenadowego kącika zabaw”, który został oficjalnie przekazany dzieciom 11 maja. To nagroda w ogólnopolskim plebiscycie organizowanym przez Spomlek, w którym garwoliński szpital znalazł się wśród pięciu najlepszych placówek w kraju. Sukces nie byłby możliwy bez ogromnego wsparcia lokalnej społeczności. Do udziału w głosowaniu zachęcali m.in. starosta Iwona Kurowska oraz ordynator oddziału pediatrycznego Samir Izmail. W akcję aktywnie włączyli się mieszkańcy, pracownicy instytucji, szkoły, nauczyciele i uczniowie. – Bardzo się wszyscy staraliśmy, żeby pomóc naszemu oddziałowi. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu udało się wygrać głosowanie i dziś dzieci mogą cieszyć się tym wyjątkowym miejscem – mówiła podczas uroczystości Iwona Kurowska.Nowy kącik wyposażono w stolik do rysowania i zabawy, regały na książki oraz elementy edukacyjne i integracyjne wspierające rozwój najmłodszych. To miejsce, w którym dzieci będą mogły choć na chwilę zapomnieć o stresie związanym z pobytem w szpitalu. – Dzieci będą mogły się tu odstresować i pobawić podczas oczekiwania na badanie. Chcemy, aby atmosfera pomagała im również w procesie leczenia – podkreślał dr Samir Izmail.
Jak zaznaczają organizatorzy akcji, idea tworzenia „Serenadowych kącików zabaw” narodziła się w 2018 roku z potrzeby wsparcia najmłodszych pacjentów. Od tamtej pory podobne miejsca powstały już w wielu szpitalach i przychodniach w całej Polsce. – Widzimy, jak bardzo potrzebne są takie przestrzenie. To chwila oddechu zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców w trudnym czasie leczenia – mówiła Aneta Mostowiec, rzeczniczka prasowa firmy Spomlek.
Nie krył wzruszenia również dyrektor SP ZOZ Krzysztof Żochowski. – Wszystko, co wywołuje uśmiech na twarzach naszych małych pacjentów i sprawia, że czują się choć trochę bezpieczniej, jest niezwykle cenne – podkreślił.
Nowy kącik zabaw już cieszy najmłodszych pacjentów i pokazuje, że wspólne działania lokalnej społeczności mogą realnie zmieniać codzienność dzieci.
Relacja Waldemara Jaronia:
![]() |
Zobacz Galerię
9 Zdjęć



5 komentarze
Super Inicjatywa i pierwszy taki kącik na Mazowszu. Gratulacje.
Brawo pediatria!
Gratulacje
Dzięki. To jeden z najlepszych oddziałów w garwolińskiej lecznicy.
Tak. Byłam na oddziale z chorym synkiem. Obsługa lekarska i pielęgniarska miła, że aż trudno uwierzyć że się jest w szpitalu w Garwolinie. Dziękuję i gratulacje za wyróżnienie.