Radzyń Podlaski

Msza św. i koncert pieśni patriotycznej i żołnierskiej w Stoczku k. Czemiernik

07
lis 2023

Po raz 17. w Stoczku k. Czemiernik odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej z okazji 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Występy poprzedzi uroczysta Msza św. w kościele klasztornym w Stoczku. Wcześniej delegacje złożą kwiaty przy pomniku, pochodzącego ze Stoczka pilota Dywizjonu 303.

Uroczystości odbędą się w Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada. Rozpocznie je modlitwa za obrońców Ojczyzny i złożenie wiązanek kwiatów przy pomniku Aleksandra Chudka, pochodzącego ze Stoczka pilota Dywizjonu 303, który zginął nad Normandią w 1944 roku.

O godzinie 11.00 w kościele klasztornym sprawowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny a po niej rozpocznie się XVII Koncert Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. - Wystąpią zespoły śpiewacze seniorskie, dziecięce i młodzieżowe z regionu. Początki tego wydarzenia sięgają 2005 roku - poinformowała nas pani Teresa Mazurek z zespołu śpiewaczego Echo Kwartet.

Wydarzenie współorganizują: zespół śpiewaczy ze Stoczka Echo Kwartet, Wójt Gminy Czemierniki Arkadiusz Filipek, Sołectwo Stoczek i Ojcowie Franciszkanie ze Stoczka.

Z kolei w samych Czemiernikach uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada odbędą się na rynku w Czemiernikach. Od godz. 18:00 na wszystkich uczestników będzie czekała gorąca grochówka. Na spotkanie zapraszają Wójt Gminy Czemierniki Arkadiusz Filipek oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Czemiernikach Ireneusz Kaczorek.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.