Radzyń Podlaski

Pijani kierowcy w rękach mundurowych

Region Śr. 08.05.2024 15:11:38
08
maj 2024

Pomimo wielokrotnych apeli o to, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, nadal zdarzają się osoby, które pomimo wcześniej spożytego alkoholu prowadzą pojazdy. Tylko wczoraj, 7 maja dzięki obywatelskiej postawie i informacjom przekazanym funkcjonariuszom przez świadków zostało zatrzymanych troje amatorów jazdy na "podwójnym gazie". Kierowcy odpowiedzą za swoje zachowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami.

7 maja na terenie powiatu radzyńskiego mundurowi zatrzymali troje nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 60-latek z Radzynia Podlaskiego, który miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu. Mężczyzna na parkingu przed jednym z bloków uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód marki VW Passat. Dodatkowo w trakcie czynności na miejscu interwencji okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania.

W miejscowości Borki, kilka minut przed godziną 20:00 została zatrzymana 49-letnia kobieta. Okazało się, że na stację paliw, samochodem marki Toyota Avensis przyjechała mieszkanka gminy Borki mając w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Kolejny zatrzymany kierujący samochodem to 58-latek, mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i kierował samochodem marki Ford C-Max.

Wszyscy kierujący zostali zatrzymani dzięki wcześniej przekazanej informacji przez świadków zdarzenia. Zatrzymani poniosą surowe konsekwencje swojego postępowania. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Pamiętajmy! Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.podkomisarz Piotr Mucha

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook