Radzyń Podlaski

Podróż z promilami i bez prawa jazdy

Region Czw. 18.04.2024 13:06:06
18
kwi 2024

Blisko 3 promile alkoholu miał w organizmie 49-latek, który w takim stanie kierował autem. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż w lutym zostały mu zatrzymane za popełnienie tego samego przestępstwa. Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło 17 kwietnia przed godziną 10.00. Oficer dyżurny radzyńskiej jednostki został poinformowany, że po terenie miejscowości Bełcząc porusza się mężczyzna samochodem osobowym marki Audi 80, którego styl jazdy wzbudził podejrzenia świadka. Z przekazanej informacji wynikało, że kierujący może być pod działaniem alkoholu. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce interwencji potwierdzili zgłoszenie. Tym samym przypuszczenia świadka okazały się słuszne.

Okazało się, że 49-latek, mieszkaniec gminy Czemierniki kierował autem będąc kompletnie pijanym. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo w czasie kontroli drogowej na jaw wyszedł fakt, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż w lutym tego roku zostało mu zatrzymane za popełnienie tego samego przestępstwa. Przejażdżka 49-latka zakończyła się odholowaniem Audi na parking strzeżony.

Mężczyzna poniesie surowe konsekwencje swojego postępowania. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

podkomisarz Piotr Mucha

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook