Policja

Policjant zawieszony po interwencji dotyczącej rannej sarny. Trwa postępowanie

Region Śr. 13.05.2026 12:28:31
13
maj 2026

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie wszczął postępowanie administracyjne wobec funkcjonariusza z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim w związku z interwencją dotyczącą potrąconej sarny. Sprawa dotyczy zdarzenia z 1 maja w miejscowości Halasy w powiecie bialskim. Według informacji przekazanych przez policję, ciężarówka potrąciła kozła sarny. Ranne zwierzę konało przy drodze, jednak – jak wskazuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie – interweniujący funkcjonariusz nie podjął działań mających na celu skrócenie jego cierpienia.

Informacje o możliwych nieprawidłowościach wpłynęły do Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej 4 maja. Materiały dotyczące przebiegu interwencji zostały zabezpieczone i przekazane do Prokuratury Rejonowej w Radzyniu Podlaskim, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Do tej pory nikomu nie przedstawiono zarzutów.

Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej wszczął wobec funkcjonariusza postępowanie dyscyplinarne oraz zdecydował o jego zawieszeniu w obowiązkach służbowych. Jednocześnie skierowano do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie wniosek o wydalenie policjanta ze służby z uwagi na „ważny interes służby”.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie podinsp. Andrzej Fijołek, szef lubelskiego garnizonu po zapoznaniu się z materiałami podjął decyzję o wszczęciu procedury wydalenia funkcjonariusza.  – Priorytetem dla nas jest jak najszybsze, rzetelne i pełne wyjaśnienie tego zdarzenia. Nie ma przyzwolenia na sytuacje, w których jakiekolwiek działanie funkcjonariusza mogłoby narazić zwierzę na niepotrzebne cierpienie – przekazał podinsp. Andrzej Fijołek.

Do sprawy odniósł się także Związek Zawodowy Policyjna Solidarność Lubelska. Organizacja poinformowała, że policjant został objęty pomocą prawną w prowadzonych wobec niego postępowaniach dyscyplinarnym i administracyjnym.  Związkowcy podkreślają również, że do czasu prawomocnej decyzji administracyjnej funkcjonariusz pozostaje w służbie, a do czasu prawomocnego zakończenia postępowania dyscyplinarnego należy traktować go jako niewinnego.



Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

9 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Mateusz Śr. 13.05.2026 14:27:24

To jest kolejny dowód na to że ludzie stawiają zwierzęta wyżej od siebie. Skąd wiecie dlaczego nie skrócił mąk tego zwierzęcia? Może prowadził inne czynności albo nie miał serca do tego bo nie potrafił.. skąd wiesz jaka ten policjant ma psychikę...

O co kaman Czw. 14.05.2026 03:21:23

Czyli nie zastrzelił sarny i za to ma być wydalony? A co on - myśliwy?

Mariusz Niedz. 17.05.2026 17:53:42

A czy ten policjant miał broń myśliwską ? Strzelanie do sarny z Glocka to średni pomysł.Cyba,że tam było jeszcze coś innego, bo tylko za to nie wyrzuca się z Policji.

Tomek Sob. 16.05.2026 11:49:43

Cóż a co z policjantem który odstrzelił potrąconego dzika i zabrał go dla psów policyjnych

Bogusław Major Śr. 13.05.2026 13:31:53

Jak ten Pan tak będzie wydalał funkcjonariuszy to powinien sam patrolować ulice. To jest ważny interes służby kpina jak ktoś taki został komendantem trochę rozsądku

Niiikt Czw. 14.05.2026 05:10:59

Wylizał zielonym.... A tak się pytam; czy policja jest szkolona w dobijaniu zwierząt? Co na przykład z dużym rannym łosiem czy jeleniem który może nawet zabić ? No i czy policjant może użyć broni służbowej ?? A jeżeli użyje to co z gapiami - zawsze są. No i wreszcie skąd ma mieć wiedzę czy zwierzę trzeba uśmiercić czy ma szansę na przeżycie i wezwać weterynarza

Ell** Śr. 13.05.2026 13:56:40

Czyli rozumiem że policjant powinien wyciągnąć broń i zastrzelić konającą sarnę? Obstawiam że za to też by wyleciał!! Osobiście kocham zwierzęta i sama bym nie pozbawiła życia żadnego, nawet konającego zwierzęcia!! Od tego są weterynarze!

Podlasiak Czw. 14.05.2026 03:22:34

Decyzja śmieszna, aż straszna. Gdyby to zwierzę było kotem lub myszą to jeszcze mógłbym zrozumieć !!!??? Ależ pseudoekolodzy się cieszą. Tak rządzi koalicja 13 grudnia.

Przemek Niedz. 17.05.2026 17:11:44

Jakby rządził PiS to nie byłoby żadnego postępowania. Tylko policjant od razu by wyleciał.