Radzyń Podlaski

Uciekał przed policją. Miał sądowy zakaz

Region Wt. 02.07.2024 17:28:31
02
lip 2024

Po pościgu został zatrzymany 24-latek z gminy Kąkolewnica, który samochodem marki Audi A4 przekroczył dozwoloną prędkość, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym radiowozem. Jak się okazało posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 1 lipca kilka minut po godzinie 8:00 w Radzyniu Podlaskim na ulicy Międzyrzeckiej. Funkcjonariusz radzyńskiej drogówki chciał zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Audi A4, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Kierowca auta widząc sygnały dawane przez policjanta do zatrzymania próbował uniknąć kontroli i podjął próbę ucieczki.

Kierowca Audi pędził ulicami Radzynia Podlaskiego, a pościg zakończył się na ulicy Partyzantów. Wówczas okazało się, że za kierownicą auta siedział 24-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna posiada aktualny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za swoje zachowanie 24-latek będzie odpowiadał przed Sądem. Odpowie nie tylko za jazdę w okresie obowiązującego zakazu, ale także za ucieczkę. Na podstawie obecnie obowiązujących przepisów kierowca, który zignoruje wezwanie policjantów do zatrzymania może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym mając aktualny zakaz prowadzenia zagrożone jest również karą do 5 lat pozbawienia wolności.

podkomisarz Piotr Mucha

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
rolnik z PiS Wt. 02.07.2024 14:34:16

dzisiaj już jeździł