Radzyń Podlaski

Udana akcja poboru krwi w Radzyniu Podlaskim

Region Pt. 10.11.2023 10:33:02
10
lis 2023

W czwartek, 9 listopada w Radzyniu Podlaskim odbyła się akcja poboru krwi. W ciągu kilku godzin, 21 osób oddało 9,5 litra tego drogocennego leku. Każdy krwiodawca w podziękowaniu za udział w zbiórce krwi otrzymał album pt. „Kościół Świętej Trójcy na starej fotografii”.

- W Radzyniu Podlaskim na stałe nie ma punktu, gdzie można oddać krew dlatego też próbujemy w ten sposób tę lukę uzupełnić. Każdego roku takich terenowych akcji organizowanych jest kilkanaście. Odbywają się one w różnych miejscach Radzynia. Ta dzisiejsza jest na grobli prowadzącej do Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim – mówi Robert Mazurek dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

Do akcji poboru krwi włączyli się mieszkańcy miasta i powiatu radzyńskiego.  - Z chęcią przyjechałem spełnić swój tzw. obowiązek. Mam satysfakcję z tego, że krew, którą codziennie organizm może wyprodukować może pomóc innym ludziom, którzy są w potrzebie - mówi Jarosław Miłosz z Kąkolewnicy.

Akcję poboru krwi zorganizował Radzyński Ośrodek Kultury i Oddział Rejonowy PCK w Radzyniu we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook