Radzyń Podlaski

Z promilami i marihuaną uciekał przed Policją

Region Śr. 15.11.2023 16:18:47
15
lis 2023

26-latek z gminy Kąkolewnica, jadąc BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym radiowozem. Nieodpowiedzialny kierujący miał w organizmie niemal promil alkoholu, a także posiadał przy sobie marihuanę. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkową noc kilka minut po godzinie 23:00 w miejscowości Kąkolewnica. Radzyńscy mundurowi chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki BMW. Kierowca auta widząc sygnały dawane przez policjantów do zatrzymania próbował uniknąć kontroli i podjął próbę ucieczki.
Mężczyzna siedzący za kierownicą BMW pędził ulicami Kąkolewicy, a pościg zakończył się dopiero w sąsiedniej miejscowości. Z ustaleń mundurowych wynikało, że autem podróżowało łącznie cztery osoby i żadna z nich nie przyznawała się do kierowania samochodem. Badanie alkomatem wskazało, że wszyscy byli pod działaniem alkoholu. Ostatecznie cała czwórka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu wszyscy zostali przesłuchani. Wtedy 26-latek, mieszkaniec gminy Kąkolewnica „przypomniał” sobie, że to on mając w organizmie niemal 1 promil alkoholu i marihuanę w kieszeni kierował BMW. Swoje zachowanie tłumaczył, że „nie zauważył sygnałów nadawanych przez radiowóz policyjny”.

Za swoje zachowanie 26-latek będzie odpowiadał przed Sądem. Odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości ale także za ucieczkę przed funkcjonariuszami. Na podstawie obecnie obowiązujących przepisów kierowca, który zignoruje wezwanie policjantów do zatrzymania może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Przestępstwo, jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

podkomisarz Piotr Mucha
KPP Radzyń Podlaski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook