Młodzież z Lublina lepsza od tej z Radzynia

Sport Pon. 12.06.2023 17:07:50
12
cze 2023

W sobotę, 10 czerwca dwie najgorsze drużyny ligi w rundzie wiosennej spotkały się w Radzyniu Podlaskim. Lublinianka już od dawna jest pewna spadku, natomiast walczy o pieniądze w ramach programu Pro Junior System. Faworytem byli gospodarze.

Już od pierwszych minut biało-zieloni mieli groźne sytuacje pod bramką gości. Z sytuacji sam na sam obronną ręką wyszedł Radosław Adamczyk, a chwilę później Tarafa Madembo uderzył z rzutu wolnego tuż nad poprzeczką. Gospodarze do 16. minuty mieli wszystko pod kontrolą, wówczas jednak Patryk Malec celnie przymierzył zza pola karnego i otworzył wynik meczu. Bramka w znaczący sposób nie wpłynęła na przebieg gry, dalej to gospodarze prowadzili grę głównie środkiem boiska. Wysoki pressing, który zakładali, sprawiał wiele problemów przyjezdnym. Mimo to do szatni utrzymał się wynik 0:1.

Po zmianie stron nic się nie zmieniło w przebiegu gry. Starania Orląt o wyrównanie zostało nagrodzone w 60. minucie, kiedy Igor Szczygieł wykorzystał zamieszanie w polu karnym i uderzył celnie z jego krawędzi. Lublinianie zepchnięci do defensywy zmuszeni byli grać z kontry. W 69. minucie po jednej z nich ponownie Malec wyprowadził lublinian na prowadzenie. Goście poszli za ciosem i 6 minut później było już 1:3. Ponownie szybka kontra zakończona celnym strzałem Jarosława Mazura. Końcówka spotkania była bardzo ciekawa, goście mieli okazję nawet na czwartą bramkę, ale to gospodarze zdobyli gola kontaktowego, w 90. minucie trafił Piotr Kuźma. Do końca Orlęta walczyły o wyrównanie, lecz ostatecznie ich próby mijały światło bramki. Dla drużyny z Lublina to pierwsza wygrana w tej rundzie.

Ostatnie spotkanie w tym sezonie Orlęta rozegrają u siebie 17 czerwca o 17:00. Do Radzynia przyjadą rezerwy Cracovii.