Orlęta znów bez wygranej

Sport Śr. 13.09.2023 07:19:54
13
wrz 2023

Drużyna z Radzynia Podlaskiego jako jedyna w lidze, jeszcze nie zanotowała zwycięstwa. Okazją do przełamania było sobotnie starcie z Wisłoką Dębica w ramach 7. kolejki gier. Biało-zieloni nie byli faworytem tego starcia, ale mieli atut własnej murawy.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, ale impet ich ataków szybko opadł i już po kwadransie gry to gospodarze przejęli inicjatywę. W 18. minucie na bramkę Filipa Kramarza strzelał Przemysław Koszel, ale zabrakło trochę precyzji i próba okazała się niecelna. Chwilę później dwie dobre okazje miał Artur Balicki, jednak obie zostały zablokowane w polu karnym. Pod koniec pierwszej połowy, Koszel po dobrym podaniu z głębi stanął oko w oko z Kramarzem, ale przegrał ten pojedynek. Do przerwy był wynik bezbramkowy, aczkolwiek myśl o pierwszej wygranej w tym sezonie był całkiem realny.

Natomiast tuż po zmianie stron to goście zdobyli bramkę. Jakub Siedlecki uderzył z rzutu wolnego, piłka trafiła w słupek, zrobiło się duże zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Łukasz Siedlik i otworzył wynik spotkania. Groźnie odpowiedział Karol Rycaj, który uderzył głową i z trudem bramkarz odbił na rzut rożny. Biało-zieloni ciągle próbowali, ale jak to w tym roku bywało, wciąż czegoś brakowało. W końcu w 82. minucie Piotr Zmorzyński dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Adriana Duchnowskiego, który zdobył bramkę wyrównującą. Jeszcze w końcówce radzynianie mogli wyjść na prowadzenie, ale ponownie dobrze dysponowany tego dnia Kramarz obronił i mecz zakończył się remisem.

W następnej kolejce Orlęta mają arcytrudne zadanie, czeka ich wyjazd do Krakowa na mecz z Wieczystą. Początek spotkania w sobotę 16 kwietnia o 12:00.