Biała Podlaska

Remis w derbach Podlasia

11
mar 2024

W sobotę, 9 marca w Radzyniu Podlaskim doszło do derbowego starcia miejscowych Orląt z Podlasiem Biała Podlaska. Zarówno w pierwszym spotkaniu tych drużyn, jak i drugim pomimo przewagi Podlasia, mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut grę prowadziło Podlasie, ale gospodarze skutecznie trzymali ich na dystans od swojego pola karnego. W 25. minucie Damian Lepiarz groźnie główkował, ale futbolówka została wybita. W kolejnych minutach najwięcej działo się wokół boiska. Pokazy pirotechniczne kibiców obu drużyn, spowodowały przerwanie meczu na parę minut. Do końca pierwszej połowy za wiele się nie działo i do szatni zawodnicy schodzili przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron gra nieco się wyrównała, lecz nadal stroną przeważającą było Podlasie. Maciej Orzechowski dobrze wypracował sobie miejsce w polu karnym, ale uderzył wprost w bramkarza. W 85. minucie spore zamieszanie w polu karnym Podlasie wykorzystał Arkadiusz Korolczuk i dość niespodziewanie to gospodarze objęli prowadzenie. Szczęście nie trwało jednak długo, ponieważ 4 minuty później pod drugim polem karnym Dmytro Avdieiev uderzył na bramkę, piłka trafiła jeszcze w Mateusza Chyłę i to jemu zapisano tę bramkę jako samobójczą. Remis w tym spotkaniu bardziej zadowala gospodarzy, którzy zbierają punkty, aby pozostać w III lidze.

W następnej kolejce Orlęta podejmą u siebie Sokoła Sieniawa. Jest to bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie. Ewentualne zwycięstwo Orląt da im awans do bezpiecznej strefy. Początek spotkania w sobotę, 16 marca o 15:00.

Podlasie Biała Podlaska w szlagierze kolejki podejmie u siebie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, to spotkanie zaplanowano na sobotę 16 marca o 18:00.