Radzyń Podlaski

Turniej Mini Piłki Ręcznej Dzieci w Ulanie-Majoracie

Sport Pt. 10.11.2023 11:46:46
10
lis 2023

Uczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Ulanie-Majoracie organizował w dniach 4-5 listopada na obiektach i we współpracy z Zespołem Szkół w Ulanie-Majoracie Turniej Mini Piłki Ręcznej Dzieci. Turniej skierowany był do dziewcząt i chłopców klas czwartych.

W pierwszym dniu turnieju rywalizowali chłopcy, a w drugim dziewczęta. W turnieju występowały drużyny z dwóch województw: lubelskiego i mazowieckiego. Gminę Ulan-Majorat reprezentował UKS „Sprint” w Ulanie-Majoracie oraz SP Sobole. Zawodnicy mieli okazję do porównania swoich umiejętności technicznych i taktycznych w bezpośredniej rywalizacji na boisku. W turnieju uczestniczyło 11 drużyn, 122 osoby, 72 dziewczęta i 50 chłopców.

Wyłoniono najlepszych zawodników i zawodniczki z poszczególnych drużyn. W kategorii dziewcząt tytuł najlepszej zawodniczki turnieju przyznano Blance Wolińskiej z UKS „Jedynka” Łuków, najlepszą bramkarką została Izabela Jarosiewicz z MKS „Pogoń” Siedlce, królową strzelców została Emilia Rochoń również z MKS „Pogoń” Siedlce.
W kategorii chłopców tytuł najlepszego zawodnika turnieju przyznano Adamowi Czyżakowi z UKS „Jedynka” Łuków, najlepszym bramkarzem został Łukasz Dyjak z UKS „Sprint„ Ulan-Majorat , królem strzelców został Bartosz Borkowski również z UKS „Sprint” Ulan-Majorat.

W dwudniowym turnieju rozegrano 25 spotkań, każda z drużyn rozegrała po 5 meczów, rzucono wspólnie 481 bramek, a łączny czas gry wyniósł 12,5 godziny.
Najlepszą drużyną w kategorii dziewcząt została drużyna UKS „Jedynka” Łuków natomiast w kategorii chłopców UKS „Sprint” Ulan-Majorat. Zespół UKS „Sprint” wystąpił w składzie: Łukasz Dyjak, Miłosz Jaworski, Julian Polkowski, Bartosz Borkowski, Bartosz Szewczak, Łukasz Goławski, Dariusz Zienkiewicz, Gabriel Zienkiewicz.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, pamiątkowe medale, koszulki okolicznościowe oraz ciepły posiłek.

Honorowy patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Ulan-Majorat Jarosław Koczkodaj.

Imprezę sportową dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.


Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.