Radzyń Podlaski

Akcja „NURD” (Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego)

Region Śr. 17.04.2024 11:10:49
17
kwi 2024

Radzyńscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzają wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" (NURD). Genezą działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu.

Na drogach powiatu radzyńskiego prowadzimy działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD). W ramach realizowanych działań funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądają się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Głównym celem działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród użytkowników dróg, która jest najbardziej narażona na odniesienie poważnych obrażeń w sytuacji uczestniczenia w zdarzeniu drogowym.

Podczas trwających działań policjanci więcej uwagi poświęcą również wykroczeniom powstających na relacji kierujący samochodami, a użytkownikami pojazdów jednośladowych. Wiosenna aura sprzyja korzystaniu z tych ostatnich, a kierujący nimi jak każdy uczestnik ruchu drogowego są zagrożeni wypadkiem w ruchu drogowym. Powinni pamiętać, że mniejsze gabaryty jednośladów utrudniają innym ich spostrzeżenie. Każdy z nich powinien mieć świadomość możliwości bycia niezauważonym na drodze przez innego uczestnika ruchu drogowego. Tym samym sposób poruszania się po drodze powinien być dostosowany do warunków ruchu, zmniejszając ryzyko wypadku.
Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni zwiększyć swoją uwagę w szczególności przy przejściach dla pieszych, przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu ryzyko powstania wypadku drogowego jest duże.

Pamiętajmy, że głównym fundamentem bezpieczeństwa na drogach powinno być przede wszystkim przestrzeganie przepisów prawa. Po zmierzchu nie zapominajcie o elementach odblaskowych. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych. Pamiętajmy, bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

podkomisarz Piotr Mucha

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook